Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - BME -- Távközlési és Médiainformatikai Tanszék - TMIT BME - Távközlési és Médiainformatikai Tanszék - TMIT
 
 
| Témakiírások | | | | | IW  
 
 
Önálló labor
Kiírt témák

Miért nem biztonságosak a blokkláncok? (Safety issues with blockchains)

Az utóbbi néhány év egyik legnagyobb technológiai újítása a szoftveres világban kétségkívül a blokklánc volt. Bitcoin 2008-as debütálása óta többezer alternatív kriptovaluta valósult meg különböző blokklánc implementációk felett. A technológia fejlődésével és az idő múlásával azonban kiderül, hogy a legtöbb blokkláncot fel lehet törni. Az eredetileg kitalált protokollok általában végül nem úgy működnek, mint ahogy azt eredetileg gondolták a tervezők. Ha racionális szereplőket feltételezünk, akkor a legtöbb blokkláncot nem úgy használják mint ahogy azt a protokol előírja. Kiderült tehát, hogy a legtöbb konszenzus mechanizmus nem jól lett megtervezve. Ebből következően nagyon nagy a támadási felület a blokkláncok esetén. A hallgató feladata egy tetszőlegesen kiválasztott blokklánc támadási lehetőségeinek feltérképezése valamint a támadások kivédésére egy mechanizmus kidolgozása.

One of the most significant technological innovations in the software world in recent years has undoubtedly been blockchain. Since the debut of Bitcoin in 2008, thousands of alternative cryptocurrencies have been created on various blockchain implementations. However, as technology has progressed and time has passed, it has become apparent that many blockchains can be compromised. As the originally conceived protocols often do not function as intended by their designers. Assuming rational actors, most blockchains are not used in the way the protocol prescribes. It has been revealed that many consensus mechanisms were not well-designed. Consequently, there is a large attack surface for blockchains. The task for the student is to explore potential attack vectors on a chosen blockchain and devise mechanisms to defend against these attacks.

Kulcsszavak: blokklánc,bitcoin,ethreum,támadások,hack,kripto
Témavezető: Ladóczki Bence
Oktatók: Ladóczki Bence, Tapolcai János.
A következő tantárgyakhoz javasolt:
 vitma387 (Önlab, IVIR szakirány)
 vitma415 (Szakdolgozat)
 vitma416 (Szakdolgozat)
 vitma417 (Szakdolgozat, IVIR szakirány)
 vitmal01 (Info, BSc, Önálló laboratórium)
 vitmm855 (Info, MSc, Önálló laboratórium 2, Hálózatok és szolgáltatások)
 vitmm861 (Info, MSc, Önálló laboratórium 2, Médiainformatika)
 vitmm905 (Diplomatervezés 1. (Info, Hálózatok és szolgáltatások szakirány))
 vitmm911 (Diplomatervezés 1. (Info, Médiainformatika szakirány))
 vitmml10 (Info, MSc, Önálló laboratórium 1)
 vitmml11 (Info, MSc, Önálló laboratórium 2)
 vitma345 (Vill., BSc. Önálló laboratórium)
 vitma414 (Szakdolgozat)
 vitmal03 (Vill.mérn. BSc Önálló laboratórium)
 vitmm807 (Vill., MSc, Önálló laboratórium 1, Infokommunikációs rendszerek)
 vitmm857 (Vill., MSc, Önálló laboratórium 2, Infokommunikációs rendszerek)
 vitmm907 (Diplomatervezés 1. (Vill. Infokommunikációs rendszerek szakirány))
 vitmml02 (Vill,MSc,Önlab.1, Okos város,Vez.nélküli rendsz. és alk.ok,Multimédia rendsz. és szolg.,Optikai távközlés (VITMML02))
 vitmml03 (Vill,MSc,Önlab.2, Okos város,Vez.nélküli rendsz. és alk.ok,Multimédia rendsz. és szolg.,Optikai távközlés (VITMML03))
QR:    (mi is az?)
 
 katt. a nagyításhoz
 
Kedvencekbe felvesz   Jelentkezés